Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇİFTÇİLER DİKKAT ÇKS İÇİN SON GÜN 30 MAYIS
14 May?s 2014, 21:37

Paylaş

Editör: sener


ÇİFTÇİLER DİKKAT ÇKS İÇİN SON GÜN 30 MAYIS

Bozyazı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden ÖNEMLİ DUYURU..!

 

 

 

Bozyazı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Savaş ÇELİK, önceki yıllarda üreticilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlarını yıl boyu yapabildiklerine dikkat çekerek yaptığı açıklamada, 2014 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtları için Bakanlık düzeyinde yeni bir düzenleme yapıldığını belirtti.

 Yapılan düzenleme ile, bitkisel ve hayvansal üretimleri ile Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı bulunan üreticilerin 2014 yılı kayıtları için 30 Mayıs 2014’ün son tarih olarak belirlendiğini belirtti.

ÇELİK; bu durumun önemli bir değişiklik olduğunu ve tüm çiftçilerimizin 30 Mayıs tarihine kadar mutlaka 2014 ÇKS kayıt güncellemelerini yaptırmalarını istedi. Özellikle, Mazot-Gübre Desteklemesi, Yem Bitkileri Desteklemesi ve Makine Ekipman Desteklemesi başta olmak üzere tüm tarımsal desteklemelere 2014 yılı içerisinde müracaat edecek olan, etmeyi düşünen çiftçilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini 30 Mayısa kadar yapmaları gerektiği, aksi halde bu desteklemelerden faydalanmalarının mümkün olmayacağını söyleyen Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Savaş ÇELİK, bu durumun sadece tarımsal desteklemelerden faydalanmama sonucuna sebep olmayacağını söyledi.

 ÇELİK; sözlerine şöyle devam etti. İlçemiz tarımsal yapısının yoğun girdi ve kredi kullanımı karakteristiği göstermekte olup, özellikle tarımsal kredilerin ödenmesini takiben yeniden kredi kullanımı yoğun olarak gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda kredi vadesi 30 Mayıstan sonraki tarihlerde, yani haziran, temmuz hatta 31 Aralık 2014 tarihine kadar olan süreç içerisinde üreticilerimizin vade tarihlerinde kredi yenilemeleri için Müdürlüğümüzden belge talepleri 30 Mayıs 2014 tarihine kadar ÇKS güncellemelerini yapan çiftçilerimiz için karşılanabilecektir.

 Yani 31 Aralık 2014 tarihine kadar herhangi bir konuda tarımsal kredi almak veya mevcut kredisini yenilemek isteyen çiftçilerimizin de ileride mağduriyet yaşamamaları için 30 Mayıs 2014 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini yapmaları gerekmektedir.

Benzer şekilde üretim alanlarını ve üretimlerini doğal afetlere karşı sigorta ettiren ya da sigorta ettirecek olan çiftçilerimizin de benzer şekilde 2014 yılı sonuna kadar bu işlemlerle ilgili belge taleplerinin karşılanabilmesi için 30 Mayıs 2014 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını ve güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir.

Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Savaş ÇELİK, konuyla ilgili zaman zaman Belediye Hoparlörlerinden halka bilgilendirme anonsları yaptırdıkları, tüm muhtarlıklara bölgelerindeki çiftçilerimize duyuru yapmaları için yazılı ve sözlü bilgilendirme yaptıklarını belirterek tüm çiftçilerimizin de yakınları ve çevresindeki kişilerle konuyu paylaşarak onların da haberdar olmalarını sağlamalarını istedi.

 

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 1982 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME
28.01.2023
CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK

13,50
PATLICAN

18.00
FASULYE

25,00
KIL BİBER

          33,00
SİVRİ BİBER

12,00
ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız
BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.