Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADIN  ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİM ATAĞI
24 May?s 2014, 07:44

Paylaş

Editör: sener


KADIN ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİM ATAĞI

Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık

 

Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor. Daha önce Kadın Çiftçiler Proje ve Bilgi Yarışması kapsamında, gıda güvenliği, anne çocuk sağlığı, bitkisel üretim, hayvancılık, arıcılık, örtü altı yetiştiricilik vb. tarım ve hayvancılık konularında eğitim çalışmaları yürüten İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hedef kitlesini genişleterek eğitimlerine devam ediyor.

Bu konuda açıklamada bulunan, Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Savaş ÇELİK; Müdürlük olarak her fırsatta kadınlarımıza ulaşmaya, onların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler planladıklarını ve uyguladıklarını belirtti. Bu eğitimler ve çalışmalarda kadın çiftçileri tarım ve hayvancılık, çocuk bakımı beslenmesi gibi konularda bilgilendirmenin yanı sıra, sosyalleşmelerini sağlamaya, özgüvenlerini geliştirmeye, ortak faaliyet planlaması ve uygulanması konularında cesaretlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

ÇELİK, son olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) arasında imzalanan protokol gereği, İlçe Müdürlüğünde çalışan bayan personellerin AÇEV tarafından açılan Eğiticileri Eğitimi çalışmalarına yönlendirildiği ve Eğitici Sertifikalarını almalarını sağladıklarını belirtti. Bunun hemen akabinde bu bilgilerin kadınlarımıza aktarılmasını sağlamak amacıyla ilçemiz Merkez Mahallesi, Çubukkoyağı-Kaledibi Mahalleleri, Tekmen Mahallesi ve Tekeli Mahallesinde olmak dört adet kurs açarak bu konuda istekli kadınlarımızla uzun soluklu bir eğitim çalışması yürüttüklerini belirtti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından AÇEV protokolü doğrultusunda uygulanan eğitim çalışmalarına sona yaklaşılırken ilk nokta Merkez Mahallesindeki kursta kondu. 21 Mart-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında Dere Tepe Kadın Destek Programı Kapsamında Merkez Mahallesinde yürütülen kursa katılan 25 bayan Katılım Belgelerini İlçe Müdürü Savaş ÇELİK’ten aldı. Katılım Belgelerinin teslimi için düzenlenen organizasyonda konuşan ÇELİK; kursa katılan tüm bayanları kursa gösterdikleri ilgiden ve başarılarından dolayı tebrik ederken medeni cesaretlerinden dolayı da kutladı. ÇELİK; kursiyer bayanlara kursla ilgili düşüncelerini ve bundan sonra İlçe Müdürlüğünden beklentilerini sorması üzerine, kursiyer bayanlar tek tek söz alarak, bu kurs kapsamında çocuk bakımı, sağlığı ve beslenmesi, çocuk gelişimi, aile tutumları, çocukla iletişim ve olumlu davranış geliştirme, çocukta olumsuz davranışları azaltma, sağlıklı yaşam, kadın sağlığı, kadın erkek eşitliği, kadın hakları, sağlıklı gebelik ve çevre gibi birçok konuda eğitim aldıklarını, kurstan son derece iyi yönde faydalandıklarını, İlçe Müdürlüğüne ve eğitici personellere teşekkür ettiklerini belirterek bu tarz kursların devam etmesi yönündeki isteklerini belirttiler. Katılım Belgelerinin tesliminden sonra ikramların sunulmasıyla organizasyon tamamlandı.

 

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 1670 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.