Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADIN ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR
01 Haziran 2014, 10:41

Paylaş

Editör: sener


KADIN ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Bu konuda açıklamada bulunan,

 

 

Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün kadın çiftçiler için kurs ve eğitim faaliyetleri hızlı bir şekilde devam etmektedir. Daha önce Kadın Çiftçiler Proje ve Bilgi Yarışması kapsamında, gıda güvenliği, anne çocuk sağlığı, bitkisel üretim, hayvancılık, arıcılık, örtü altı yetiştiricilik vb. tarım ve hayvancılık konularında eğitim çalışmaları sürdüren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hedef kitlesini genişleterek eğitimlerini sürdürmektedir.

Bu konuda açıklamada bulunan, Bozyazı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Savaş ÇELİK; Müdürlük olarak her fırsatta çiftçilerimize özelliklede kadınlarımıza ulaşmaya, onların istek ve ihtiyaçlarına yönelik eğitimleri planladıklarını ve uygulamaya aktardıklarını belirtti. Bu eğitimler ve  yapılan çalışmalarda kadın çiftçileri tarım ve hayvancılık, gıda hijyeni, anne çocuk sağlığı ve beslenmesi gibi konularda bilgilendirmenin yanı sıra, sosyalleşmelerini sağlamaya, özgüvenlerini geliştirmeye, ortak faaliyetlerin  lanlaması ve uygulanması konularında katılımlarının sağlanması konusunda ve  cesaretlerinin arttırılmasına yönelik çalıştıklarını söyledi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından AÇEV protokolü doğrultusunda uygulanan eğitim çalışmalarının ilki Merkez Mahallesindeki kursta yapılmıştı. İlk kursun akabinde 27 Mart -23 Mayıs 2014 tarihleri arasında Dere Tepe Kadın Destek Programı Kapsamında Tekeli Mahallesinde yürütülen kursa katılan 15 bayana Katılım Belgeleri İlçe Müdürlüğünce teslim edildi.

 

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 1612 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.