Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
(Video)KAPALI SİSTEM SU BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI
30 Kas?m 2015, 07:24

Paylaş

Editör: sener


(Video)KAPALI SİSTEM SU BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

Suyun 10 kuruş olduğunu duyurdu


Tekmen kapalı sistem su bilgilendirmesi Tekmen düğün salonunda Tekmen ve Tekeli'li vatandaşlara anlatıldı.
Programa Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Belediye meclis üyeleri,Halis Asa ve Hacı Hüseyin Balcı Akparti ilçe başkan vekili Namık Kılıc,Chp Bozyazı ilçe başkanı Nevzat Turgay,Mhp Bozyazı ilçe başkanı Turhan Tuna,Tekmen Mahalle muhtarı Ahmet Gül,Tekeli Mahalle muhtarı Süleyman Fidan,Tekmen ve Tekeli'den vatandaşlar ve Basın Mensupları katıldı.
Bilgilendirmeyi bizzat kendi yapan Belediye Başkanı Mehmet Ballı gelen vatandaşlara hoşgeldiniz diyerek konuşmasına başladı.
Şimdiye kadar Tekeli,Gözce ve Tekmen'de yapılan kapalı sistem boruları ile bilgi verdi ve şunları söyledi,Ballı Yaptığımız araştırmaya göre en çok sulanan salatalığın  bir sezonda dönüme bin ton civarında su gidiyor. O nedenden dolayı belediye meclisinin oy birliği ile  ton başına 10 kuruş (100)koydu.
Bir üretici sezonun sonunda elektrik parası ve diğer masraflar olmadan bir dönüme 100 lira verecek. Arızaları ise belediye üstlenecek dedi.
Ballı' Kapalı sistemde  suyu en son noktaya kadar ulaşmasında, suyun israfının önlenmesinde bir an önce kapalı sistem sulama  sistemine geçilmesi gerektiğini belirtti.
Bizler de su bakımından zengin bir ülke değiliz,Kirlenmez dediğimiz denizlerimizi kirlettik,Bu nedenle gerek suyu  gerekse bu toprakları sorumsuz biçimde kullanma lüksümüz yoktur dedi. Bu nedenle mutlaka saat takılması gerektiğini söyledi.
Konuşmasının arasında Bozyazı Karamanastır'dan Tekmen ve Tekeli'ye içme suyu projesinin tamamlandığını 2016 yılında ihale idileceğini ifade etti ve 2016 Yılında Tekmen  içme suyuna kavuşacağını söyledi.
Ayrıca Ballı Asfaltlama çalışmaları hakkında da bilgi verdi, Başkan Ballı Gözce ve Tekelide % 80 çalışmaları tamamaladıklarını ama Tekmen,de ise  Bozyazı'daki sıcak asvalt çalışmalarını bir an önce bitirmek için araçların burda çalıştığı için çalışmalara başlayamadıklarını ifade etti.
Kış gelmesi nedeniyle asfaltlama çalışmasının sona erdiğini ama yazın ilk olarak çalışmalara Tekmen'den başlayacaklarının sözünü verdi.
 Daha önce 1 kasım olarak belirlenen saat takma son gününü 15 Aralık 2015 yılına kadar kaymakam Suat Yıldız'la görüşmemizde biraz süreyi uzatmamı söyledi dedi,bizde 15 Aralık 2015 tarihine kadar saat takmaları ve abone olmalarını  belediyeye gelerek 50 türk lirası karşılığında abonelerin yapılcağını belirtti.Ayrıca suyun 10 kuruş olduğunu duyurdu,
Tekmen Doğancılardan bazı vatandaşlar saat takmama konusunda israr edinCe ortam birazda olsa gerildi,başkan ballı ben buraya saat takalımmı suyun fiyatı şu nasıl olacak diye gelmedim sizleri bilgilendirmeye geldim dedi.
Vatandaşlardan söz alanlar olurken soru cevap yaparken ortam gerildi ve düğün salonunu terk ederek tepki verdiler.
  HABERİN VİDEOSU GELECEK
HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 2261 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.