Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
D/400 KARAYOLUNDA 6 TÜNEL AÇILACAK
03 Nisan 2016, 20:07

Paylaş

Editör: sener


D/400 KARAYOLUNDA 6 TÜNEL AÇILACAK

Mersin-Antalya Akdeniz Sahil Yolu’nda


Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Silifke’ye gelen Lütfi Elvan için Silifke-Mersin karayolunu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu. Partililer Elvan’ın konvoyunun önünü kesti. Aracından inip kalabalığın içerisine giren ve partilileri selamlayan Elvan, partililerin yoğun ilgisi nedeniyle yürümekte zor anlar yaşadı.

Mersin-Antalya Akdeniz Sahil Yolu’nda şu anda 32,5 kilometrelik bölümde tünel ve yol çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Elvan, Büyükeceli bölgesinde 4 tüneli bu yıl açacaklarını, böylece 10 kilometrelik bölümün de açılmış olacağını, Aydıncık Gözce bölümündeki 2 tünel ile bir viyadüğü de bu yıl yetiştirmeye çalışacaklarını, toplam 6 tüneli bu yıl açmayı hedeflediklerini anlattı.

 Aydıncık geçişinde ise 8 tünel olacağını bildiren Elvan, bunların da yapım çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Elvan, “Çeşmeliden Erdemliye oradan Silifke’ye oradan Taşucu’na kadar uzanan hatta bağlantı yolları dahil 93 km otoyol yapacağız. Silifke’yi Gülnar’a bağlayan yolun 25 km kısmı tamamlandı.

2016 yılının Ağustos ayında tamamen yapılmış olacak. Kırobası Karaman yolunu karayoluna aldırdık. Önümüzdeki 3-5 ay içerisinde kazmayı vuracağız. En kısa zamanda Silifke’yi Mut’a bölünmüş yolla bağlanacağız. Burada 10 tane tünel var” dedi. Elvan, kültür merkezi salonunda basına kapalı olarak muhtarlarla görüştü.

 

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 8017 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.