Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YANGIN SEZONUNA HAZIRLAR
02 Haziran 2017, 22:57

Paylaş

Editör: sener


YANGIN SEZONUNA HAZIRLAR

Vatandaşlar ateş konusunda daha dikkatli olmalı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, son 10 yılda Mersin´de 976 adet orman yangını çıktığını ve 8 bin hektar ormanın zarar gördüğünü bildirdi. Mersin´in yangına 1. derecede hassas bir il olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Bölge Müdürlüğü olarak iki helikopter, 142 araç ve bin 200 personelle 2017 yangın sezonuna hazırız” dedi. 
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, genellikle yaz aylarında Türkiye´nin ciğerlerini yakan orman yangınlarına hazır. Yangınla mücadele kapsamında tüm önlemlerini alan Bölge Müdürlüğü, vatandaşlardan da yangınlara karşı duyarlı olmalarını bekliyor.

Bozyazı orman işletme ekibi önce bir araya gelerek kaynaşma yemeği yediler daha sonra Bozyazı orman işletme müdürlüğünde yeni sezona hazır kıta olarak yangın sezonu açtılar.

Yangının bir afet olduğuna ve beklenmedik zamanda çıkabildiğine dikkat çeken Yılmaz, vatandaşlara da duyarlı olmaları çağrısında bulundu. Yangının sadece orman teşkilatının işi olmadığını belirten Yılmaz, şöyle devam etti: “Toplumda 7´den 70´e herkesin duyarlı olması lazım. Bu konuda vatandaşlarımızdan en ufak bir duman gördükleri zaman ALO 177 veya Alo 112 yangın ihbar hattına bilgi vermelerini istiyoruz. Biz 7/24 görev başındayız. Bütün arkadaşlarımızın telefonları açık, bize ulaşabilirler. Mersin, gerçekten yangına çok hassa bir bölge. Bir ağaç kolay yetişmiyor, ortalama 100 yıl. Siz 100 yılda yetiştirdiğiniz değerinizi bir kıvılcımla yok edebiliyorsunuz. Bunun için hepimizin duyarlı olması lazım. Doğaya hepimizin saygılı olması lazım. Biz ormanlarımızı vatandaşlarımız için yetiştiriyoruz, bizden sonraki nesillere daha sağlıklı bırakmak için çalışıyoruz. Görevimiz bu. Görevimizi yaparken vatandaşlarımızdan bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Birlikte koruyalım, birlikte sahip çıkalım.

 

 

                      Şener PORTAKAL

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

Bu haber 1750 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME 02.06.2021

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK
0,00

PATLICAN
0,00

FASULYE
0,00

KIL BİBER
0,00

SİVRİ BİBER
0,00

DOMATES
0,00


 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.