Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLK MECLİS TOPLANDI
12 Nisan 2019, 17:30

Paylaş

Editör: sener


İLK MECLİS TOPLANDI

Bozyazı’da Çetinkaya, başkanlığında ilk meclis toplantısı yapıldı

12 Nisan 2019
Bozyazı Belediyesi’nin yeni dönemin ilk meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirildi.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası oluşan Bozyazı Belediyesi’nin yeni meclisi, Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantı öncesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının  ardından Başkan Çetinkaya ve meclis üyeleri yürüyerek Belediye binasına geçti.
Belediye Meclis Salonundaki toplantıda konuşan Başkan Çetinkaya, yapılan  mahalli idareler seçiminde Bozyazı’da huzurlu bir seçim ortamı yaşadıklarını, seçimin huzur ve güvenlik içerisinde yapılmasına katkı verenlere teşekkür ettiğini söyledi. Çetinkaya, “Yapılan seçimler, Bozayazı ve bizler için inşallah hayırlı olur. Artık seçim bitmiştir. Şimdi söz konusu olan Bozyazı ve Bozyazı’nın geleceğidir. Hepimiz Bozyazı halkına hizmet için seçildik. Hepimiz Bozayazıya hizmet için buradayız” dedi.
Belediye Başkanı seçildiği gün, siyasi kimliğini bir kenara bıraktığını belirten Çetinkaya, “Belediye başkanı tüm Bozyazılıların belediye başkanı olmak zorundadır. Meclis üyelerim de  Bozyazı belediyesinin meclis üyeleridir. Siz de aynı şekilde hizmet ederken, karar verirken, siyasi kimliğinizi kenara bırakıp Bozyazı için güzelden, doğrudan yana karar vermelisiniz. Biz Bozyazı’yı yönetme emaneti ve sorumluluğu ile yola çıktık. Bu belediye tüm Bozyazılıların belediyesidir. Hepinize ve tüm Bozyazılılara hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın” diye konuştu.
Çetinkaya’nın konuşmanın ardından meclis gündeminde bulunan 15 madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclis başkan vekilliğine Bilal Aydın’ı seçerken, Başkan yardımcılığına ise Ali Deniz’in getirildiği öğrenildi. Gündemin bir diğer maddesi olan 2018 yılı faaliyet raporu ve denetim komisyonu raporu okundu.

 Belediyenin 2018 yılı içerisinde 14 milyon 828 bin lira geliri, 14 milyon 503 bin lira ise giderinin olduğu belirtildi.
Gündemin diğer maddelerinde yer  alan komisyonlara üye seçimi ise şöyle oluştu:

 Meclis Katip Üyeliği : Niyazi Tüzün - Ali Ateş, Encümen Üyeliği: Behçet Kahvecioğlu -Bilal Kılınç, Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği: Ali Deniz (Faruk oğlu)- Bilal Aydın- Ahmet Gür, İmar Komisyonu: Mevlüt Ok- Turhan Tuna- Ali Deniz (Veli oğlu),  Kira Belirleme Komisyonu : Mevlüt Ok-Soner Kara-Ekrem Balcı, Denetim Komisyonu: Soner Kara-Bilal Kılınç-Emin Ünal Keskin, Çukurova Belediyeler Birliği Üyeliği: Mevlüt Ok-Turhan Tuna, Akdeniz Katı Atık Birliği Üyesi: Bilal Kılınç ve  Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmetleri Birliği Üyeliği: Mevlüt Ok.
Bozyazı Personel Limidet Şirketi için Belediye Başkanına yetki verilmesi  ve meclis toplantı tarihinin belirlenmesi ile meclis toplantısı sona erdi.

Bu haber 2274 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME
28.01.2023
CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK

13,50
PATLICAN

18.00
FASULYE

25,00
KIL BİBER

          33,00
SİVRİ BİBER

12,00
ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız
BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.