Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KARNE SEVİNCİ
14 Haziran 2019, 20:07

Paylaş

Editör: sener


KARNE SEVİNCİ

Bozyazı ilçesinde eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

 Bozyazı ilçesinde eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak yaz tatiline başladı. Öğrencilere karnelerini Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan verdi.
2018-2019 eğitim-öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla Bozyazı ilçesinde eğitim ve öğretim gören öğrencilere karneleri dağıtıldı. Kaymakam Hayatı Taşdan'ın katılımıyla Tekeli Mahallesi Vali Çetin Birmek Ortaokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, ilçe bazında eğitim ve öğretim çıtasının başarı ile her geçen gün daha da artarak devam ettiğini söyledi. Bozyazı'da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tamamlayan 6 bin 58 öğrencinin karne aldığını belirten Sezgin, “Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 27 okulumuzda 400 öğretmenimiz ile bu öğrencilerimizi geleceğe hazırladık. İnşallah önümüzdeki yılda eğitim ve öğretimde çok başarılı bir Bozyazı'yı hep beraber göreceğiz. Bir üst sınıfa geçen öğrencilerimize bundan sonraki eğitim öğretimlerinde başarılar diliyorum. Güzel bir tatil geçirip bol bol kitap okumalarını öneriyorum” dedi.
Bozyazı Kaymakamı Taşdan ise bu yıl da öğrencilerle karne töreninde buluşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bozyazı'da bu yıl eğitim döneminin başarılı ve sorunsuz geçtiğini vurgulayan Taşdan, “İnanıyorum ki, öğretmenlerimizin rehberliğinde, velilerimizin takibinde çocuklarımız ve gençlerimiz uzun tatil dönemini de en verimli ve en sağlıklı şekilde geçireceklerdir. Bozyazı'da eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz yürütülmesi, eğitimin kalitesinin artırılabilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Devletimizin öğrencilerimiz için kullanılmasını uygun gördüğü, tahsis ettiği ne imkan varsa maddi manevi bu imkanları öğrencilerimize ulaştırmaya gayret ettik, bundan sonra da edeceğiz. Bu ülkeyi emanet edeceğimiz çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için elbirliği ile gayret ediyoruz. Birlik, beraberlik, güven, huzur içerisinde geleceğe bakacağımız büyük Türkiye ülküsü ile hareket eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan oyunlar ve gösteriler sergilendi. Başarılı öğrencilere Taşdan tarafından takdirnamelerin verilmesinin ardından, öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları resimlerin sergilendiği stant gezildi. Okul bahçesine yapılan halı sahayı gezerek incelemelerde bulunan Taşdan, halı saha zemininin şartnameye uygun yapılmadığını belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin’e  şartnameye uygun yeniden yapılması talimatını verdi. Sınıflarda öğrencilere Kaymakam Taşdan ve protokol üyeleri tarafından karnelerin dağıtımı ile tören sona erdi.
Vali Çetin Birmek Ortaokulu'nda düzenlenen karne törenine Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özer Dinçer, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Bozyazı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Hakan Acı, Tekeli Mahalle Muhtarı Süleyman Fidan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bu haber 2557 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.