Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim 2019, 19:43

Paylaş

Editör: sener


MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Bozyazı ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.


Bozyazı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Bozyazı muhtarları adına Tekeli Mahallesi Muhtarı Süleyman Fidan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Fidan, muhtarlık geleneğinin Türkiye'nin en köklü kurumlarından biri olduğunu söyledi. Türkiye'de yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlığın resmi olarak 1829 yılında beri faaliyetini sürdürdüğünü belirten Fidan, "Bu kurumun önemini ulu önder Atatürk şu sözleri ile önemini özel olarak vurgulamıştır. 'Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır' diğer özel günler gibi muhtarlarında böyle bir günleri olmasını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. 19 Ekim gününü muhtarlara armağan eden devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Muhtar vatandaşın kendisine en yakın gördüğü kamu görevlisi, kimi zaman arkadaşı, bazı zamanlarda ise kimselerle paylaşamadığı sırlarını paylaştığı sırdaşı ve herkesin emin olduğu kişidir” dedi.
Bazı mihrakların Orta Doğuda ekonomik ve siyasi gücünü kullanarak çok ciddi bir kargaşa ve iç savaş ortamı yaratarak bu senaryoyu ülkemiz üzerinde de oynamaya çalıştıklarını vurgulayan Fidan, “Türkiye Cumhuriyeti oynan oyunların farkında oldu ve önlemini aldı. Kurulacak bir korsan terör devletine izin vermeyerek, Barış Pınarı Hareketini başlatmıştır. Mehmetçiklerimize Bozyazı muhtarları adına, Allah yar ve yardımcıları olsun, her zaman muzaffer kılsın” diye konuştu.
Fidan, sözlerini Asker selamı vererek şöyle tamamladı: “Ordumuza selam olsun. Ne mutlu Türkiye Cumhuriyeti muhtarlarına. Ne Mutlu Türküm diyene. Günümüz kutlu olsun" ifadelerini kulandı.
Tören bitiminde  Atatürk Anıtı önünde çekilen toplu resmin ardında Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz, muhtarları belediyeye davet edip, makamda ağırlayıp ikramda bulundu. Ardından muhtarlar Kaymakam Arif Yalçın ile Öğretmenevinde bir araya geldi. Burada konuşan Yalçın, muhtarın devlet ile vatandaşın temas noktasında bulunduğunu, muhtarların statüsünde son dönemlerde çok ilerleme olduğunu söyledi. Yalçın, “Bu bizim kamu anlamındaki işlerimizi daha çok kolaylaştırdı. Bir çok vatandaşın sorununu bize gelmeden, veya yetkililere gelmeden çok daha pratik ve gerçekçi bir şekilde çözüyorsunuz. Diğer taraftan da devlet adına hukukun işletilmesi hemde adaletin yansıtılması anlamında da insanlara bir takım hizmetlerin aktarılmasında aracı, köprü oluyorsunuz.19 Ekim muhtarlar gününüzün hayırlı olmasını diliyorum. Kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bu haber 1333 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.