Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TEKELİDE VADANDAŞLAR KAN VERMEK İÇİN SIRAYA GİRDİ
10 Ocak 2020, 17:44

Paylaş

Editör: sener


TEKELİDE VADANDAŞLAR KAN VERMEK İÇİN SIRAYA GİRDİ

Tekeli halkı ve öğretmenleri kan verdi.

 Bozyazı ilçesi Tekeli Vali Çetin Birmek Ortaokulu'nda düzenlenen kampanya kapsamında öğretmenler ve veliler kan bağışında bulundu.
Tekeli Mahallesinde bulunan Vali Çetin Birmek Ortaokulu idaresi ve okul aile birliği ile Kızılay'ın işbirliği sonucu düzenlenen kan bağışı kampanyasına Bozyazı Kaymakamı Arif Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik, Okul Aile Birliği Başkanı Şener Portakal, Tekeli Mahalle Muhtarı Süleyman Fidan ve öğrenci velileri katıldı. Kan bağışı öncesi öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Yalçın, kan bağışının önemini ve sağlığa sağladığı faydaları öğrencilere anlattı. Velilerin ve öğretmenlerin gösterdiği sosyal sorumluluğun çocuklara da doğrudan yansıdığını dile getiren Yalçın, “Her insanın her zaman kana ihtiyaç duyacağını unutmayın. Bu nedenle kan bağışı çok önemli. Diğer yandan düzenli olarak yapılan kan bağışının insan sağlığına sağladığı faydalar da unutulmamalı. Belirli bir yaşa eriştiğinizde sağlıklı iseniz, kan bağışını alışkanlık haline getirerek kan bağışında bulunun. Bu kan bağışı kampanyasına katılarak gönüllü kan veren öğrenci velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Şener Portakal ise kan bağışı kampanyası düzenleme fikrinin okul Müdürü Mustafa Şen'e ait olduğunu, durumu öğrenci velilerine anlattığını ve olumlu karşılanması sonucu Kızılay ile irtibata geçtiklerini ve kampanyayı düzenlediklerini, bundan böyle her yıl okulda kan bağışı düzenleyerek, farkındalık oluşturmak ve Kızılay'a katkı sağlamaya çalışacaklarını, bu duyarlı davranışlarından dolayıda velilere teşekkür ettiğini belirtti. Okul girişinde bulunan sınıfta kurulan kan verme standında kaydını yaptıran Şen ve Portakal ilk kan bağışını yapan kişiler oldu. Kan veren kişi sayısı 100 kişi olurken yüzüncü kişiye ödül verildi.
Düzenli kan bağışında bulunan Fevzi Katar isimli veliye ise Kızılay yetkilisi tarafından bronz madalya verildi.

Bu haber 2873 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.