Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ PARTİDE SEZAİ HASDENİZ İLÇE BAŞKANI OLDU
23 ?ubat 2020, 08:30

Paylaş

Editör: sener


İYİ PARTİDE SEZAİ HASDENİZ İLÇE BAŞKANI OLDU

İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı, 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Mevcut İlçe Başkanı Süleyman Özaydın’ın  aday olmadığı kongrede, yerel seçimlerde İYİ Partinin Belediye Başkan adayı Sezai Hasdeniz’in liderliğindeki tek liste ile gidildi.
Bozyazı İYİ Parti İlçe binasında gerçekleşen kongreye, İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı, İl Başkanı Zeki Dutar, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeleri Burhanettin Kocamaz ile Ali Kamış, Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu,İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, muhtarlar ve çok sayıda partililer katıldı. Divan Başkanlığını Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu’nun yaptığı kongrede konuşan İl Başkanı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu üyeleri, hükümetin iç ve dış politikalarını eleştirdi. Konuşmacılar Süleyman Özaydın’a  ise hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
“Topraklarımıza sahip çıkacağız. Hesabını soracağız”
İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, yaptığı konuşmasında Bozyazı Milli Emlak Şefliğinin yaptığı arazi satışlarını eleştirerek, Mersin Milletvekilleri olarak konun takipçisi olacaklarını ve konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi. Çelik, “Topraklarımıza sahip çıkacağız. Burda toprak almaya gelenler, siyasi gücünü kullanarak Bozyazılıların yıllarca kullandığı toprakları,  Bozyazılıların elinden alıp başka bir memleketin insanına peşkeş çekmeye hakları yok. Bunun hesabını soracağız. Toprağımıza sahip çıkacağız. Eğer biz kendi toprağımıza sahip çıkmazsak, yarın bu topraklarda yaşayan sizler, bu toprağın efendisi olan sizler fazla değil 10 sene, 20 sene sonra bu toprakların kölesi olursunuz” dedi.
“Hakkınızı helal edin”
Zor şartlar altında kurulan İYİ Parti’ye 2018 yılında kurucu ilçe başkanı olarak atandığını ve bu güne kadar görevini sürdürdüğünü, görevini  yeni seçilecek olan başkana gönül rahatlığı içerisinde devir etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten İlçe Başkanı Süleyman Özaydın, “Siz değerli üyelerimiz ile çok zor şartlar altında bu partiyi kurduk bu kısa sürede Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi ile Belediye Başkanlığı seçimine katıldık. Bu başarımız sizlerin çalışma ve gayretleri sayesinde olmuştur. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bugüne kadar çalışmamız esnasında farkında olmadan kırmış olduğum arkadaşlarımız olabilir. Bu arkadaşlarımızdan özür dilerim. Hakkım varsa helal olsun. Hakkınızı helal edin. Allaha emanet olun” şeklinde konuştu.
“Bu günümüz dünden, yarınımız bu günden iyi olacak”
Belediye Başkanlığı yarışında çok küçük bir oy farkı ile yarışın gerisinde kalındığını, aslında seçimi kaybetmediklerini ifade eden İlçe Başkan adayı Sezai Hasdeniz, “Her platformda söylediğim gibi, bu kongre salonunda da söylemek isterim ki, siz yol arkadaşlarımın gayreti ve emeği çok büyüktür. Hepinize minnettarım. Hepinizden tekrar helallık istiyorum. Çünkü biz ittifak ve iktidar ile yarıştık. İktidarın karşısınd muhalefet partisine destek vermek, aday olmak, hatta ve hatta oy vermek yürek işidir. Değerli yol arkadaşlarım işte bugün başka bir görevin sorumluluğunu almak için karşınızdayım. Sizin gibi iyi insanlarla yürümeye, sizin gibi fedakar insanlarla koşmaya Allahın izniyle hep varım. Bu günümüz dünden, yarınımız bu günden daha iyi olacak inşallah. Partimizin kurulduğu günden bu güne, kuruculara, ilçe başkanıma, yönetim kurulu üyelerine, belediye meclis üyelerine ve tüm partili arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Şahsım ve yönetim kuruluna seçilecek arkadaşlarıma destek ve dualarınızı bekliyorum.  Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Delegelerin kullandığı oyların sayımı sonucu Sezai Hasdeniz, İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanlığına seçildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Tuncay Çalışkan, Gülnur Ulu, Ferudun Arıdeniz, Tuncer Duman, Ali Duru, Yasemin Şimşek, Hayri Kavun, Rıza Karadeniz, Ahmet Bal, Emre Atalay, Ali Bakır, Davut Keser, Ayşe Yalçın, Semra Ertugan, Seyit Yaşa, Mustafa Usta, Safa Daldiken, Mehmet Tabak, Mecit Gülcan, Süleyman Karadeniz, Münevver Gök ve Muzaffer Keklik.
İL DELEGELERİ: Sezai Hasdeniz, Süleyman Özaydın, Tuncay Çalışkan, Ferudun Arıdeniz, Musa Kar, Abdil Gübbük, Güner Pürbudak, Rıza Karadeniz, Gülnur Ulu, Mehmet azgın, Arif Çinko, Erdoğan Üçtepe, Muhammet Şimşek, Nesim Yıldız, Yücel aydın, Adem Bal, Mustafa Gümüş, Abdil Tanacı.

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR

 

Bu haber 1881 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA

Tekeli-Tekmen Hal Fiyatları

SON GÜNCELLEME

CİNSİ
BUGÜN

SALATALIK


PATLICAN


FASULYE


KIL BİBER

SİVRİ BİBER


ÇİLEK ŞALE 


Tıklayınız

ANKETİMİZ

TEKELİ VALİ ÇETİN BİRMEK ORTAOKULU ŞEHİT SEDAT YABALAK İSMİ OLSUNMU?BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HICRI YILBASI MUHARREM VE ASURE
sener sener
BIRINCI YILIMIZI KUTLUYORUZ

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.