Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BOZYAZI'DA KUTLU DOĞUM KUTLANIYOR
18 Nisan 2013, 19:05

Paylaş

Editör: sener


BOZYAZI'DA KUTLU DOĞUM KUTLANIYOR

Mersin'in Bozyazı ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu konferans düzenledi.

 

Mersin’in Bozyazı ilçesinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu konferans düzenledi.
Bozyazı Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi işbirliği ile düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Nevzat Sabri Akın konuşmacı olarak katıldı. İlçe Müftüsü Adem Bebek'in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Peygamber Efendimizin 'Veda Hutbesi' okundu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Nevzat Sabri Akın, konferansta yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed’in peygamberlik öncesi ve sonrası yaşamından örnekler vererek insanlık onuruna verdiği öneme dikkat çekti.
Konferans sonunda, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu Liselerarası Kompozisyon ve Ortaokullar arası Şiir Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler yarım altın, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler ise çeyrek altınla ödüllendirildi. Liselerarası kompozisyon yarışmasında birinci olan Bozyazı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Aslan’ın ödülünü Kaymakam Mustafa Erkayıran verdi. İkinci olan Anadolu Lisesi öğrencisi Aylin Yılmaz’ın ödülü Anamur İlçe Müftüsü Muhammed Koçak, üçüncü olan Anadolu Lisesi öğrencisi Gizem Taylan’ın ödülü de Aydıncık Müftüsü Zafer Yıldız tarafından verildi.
Ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren Şehit Murat Namdar Ortaokulu öğrencisi Mustafa Şimşek ödülünü Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’dan alırken, ikinci olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Gamze Zalim’e İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, üçüncü olan Yunus Emre İmam Hatip Orta Okulu öğrencisi Talha Kaya’ya ise ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan verdi.
Konferansa Kaymakam Mustafa Erkayıran, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Tekeli Belediye Başkanı Mehmet Yabalak, Bozyazı Müftüsü Adem Bebek, Anamur Müftüsü Muhammed Koçak, Aydıncık Müftüsü Zafer Yıldız, kurum amirleri, cami imamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                                          ŞENER PORTAKAL

                                                  www.tekeliajans.net

Bu haber 431 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

Haber Gönderin

Haber Göndermek İçin Tıklayınız

Tekeli Hal Fiyatları

TEKELİ HAL'İ FİYAT LİSTESİ
SON GÜNCELLEME: 23.05.2014
Salatalık
 0.00
Patlıcan
 0.00
Domates
Karakas
 0.00
Kıl biber
 0.00
Sivri biber
 0.00
Taze fasulye
 0.00

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANAMUR

VİDEO GALERİ

İSMET OKTAN İSMET OKTAN
NİSAN YAĞMURU
AHMET ÜNSAL AHMET ÜNSAL
iyilik üzerine tam isabet hadis-i şerifler..
Fadime ORHAN Fadime ORHAN
Paralı Sağlık Sistemi!!!
Veli Bahar Veli Bahar
DOĞA SEVERLER !
BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
İSLAMDA TEVEKKÜL VE KADER ANLAYIŞI
Adem UYSAL Adem UYSAL
YÖREMİZE ÖZGÜ SÖZCÜKLER;
Musa ŞAH Musa ŞAH
BEKLİYOR
MESUT SALDALLI MESUT SALDALLI
ÇANAKKALE RUHU
SÖNMEZ ÜNVER SÖNMEZ ÜNVER
TARİHTEN SAYFALAR (BÜYÜK MİLLET OLMAK)
Recep Kurtkaya Recep Kurtkaya
KUYU SUYU ABONESİ İÇİN DİKKAT
sener sener
BİRİNCİ YILIMIZI KUTLUYORUZ
Adem CAN Adem CAN
KİMSE YOKMU?
YAVUZ UÇAR YAVUZ UÇAR
Letonya İzlenimleri
AKİF ÇETE AKİF ÇETE
SEVGİNİN ÖNEMİ

Sitene Radyo Ekle

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli