Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BOZYAZI'DA KUTLU DOĞUM KUTLANIYOR
18 Nisan 2013, 19:05

Paylaş

Editör: sener


BOZYAZI'DA KUTLU DOĞUM KUTLANIYOR

Mersin'in Bozyazı ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu konferans düzenledi.

 

Mersin’in Bozyazı ilçesinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu konferans düzenledi.
Bozyazı Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şubesi işbirliği ile düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Nevzat Sabri Akın konuşmacı olarak katıldı. İlçe Müftüsü Adem Bebek'in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Peygamber Efendimizin 'Veda Hutbesi' okundu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Nevzat Sabri Akın, konferansta yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed’in peygamberlik öncesi ve sonrası yaşamından örnekler vererek insanlık onuruna verdiği öneme dikkat çekti.
Konferans sonunda, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu Liselerarası Kompozisyon ve Ortaokullar arası Şiir Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler yarım altın, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler ise çeyrek altınla ödüllendirildi. Liselerarası kompozisyon yarışmasında birinci olan Bozyazı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Aslan’ın ödülünü Kaymakam Mustafa Erkayıran verdi. İkinci olan Anadolu Lisesi öğrencisi Aylin Yılmaz’ın ödülü Anamur İlçe Müftüsü Muhammed Koçak, üçüncü olan Anadolu Lisesi öğrencisi Gizem Taylan’ın ödülü de Aydıncık Müftüsü Zafer Yıldız tarafından verildi.
Ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren Şehit Murat Namdar Ortaokulu öğrencisi Mustafa Şimşek ödülünü Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’dan alırken, ikinci olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Gamze Zalim’e İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, üçüncü olan Yunus Emre İmam Hatip Orta Okulu öğrencisi Talha Kaya’ya ise ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan verdi.
Konferansa Kaymakam Mustafa Erkayıran, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Tekeli Belediye Başkanı Mehmet Yabalak, Bozyazı Müftüsü Adem Bebek, Anamur Müftüsü Muhammed Koçak, Aydıncık Müftüsü Zafer Yıldız, kurum amirleri, cami imamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                                          ŞENER PORTAKAL

                                                  www.tekeliajans.net

Bu haber 513 defa okunmuştur.

Paylaş Google

İLGİLİ Haberler

Haber Gönderin

Haber Göndermek İçin Tıklayınız

Tekeli Hal Fiyatları

TEKELİ-TEKMEN HAL FİYAT LİSTESİ
SON GÜNCELLEME: 31.03.2015
Salatalık
1.10
                 Patlıcan
 2.00
Domates
1.00 - 1.60
Kıl biber
6.50
   Sivri biber
 4.00
      Taze fasulye
 2.50

BOZYAZI'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANAMUR
BAYRAM UYSAL BAYRAM UYSAL
HİCRİ YILBAŞI MUHARREM VE AŞURE
Musa ŞAH Musa ŞAH
ÖNCE DÜŞÜN
sener sener
BİRİNCİ YILIMIZI KUTLUYORUZ

Sitene Radyo Ekle

FOTO GALERİ

tekeli
tekeli

ANKETİMİZ

7 HAZİRAN 2015 HANGİ PARTİYE OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ