Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI


Açıklama: Kaymakam Hayatı Taşdan ise eğitimin
Kategori: EĞİTİM-ÖĞRETİM
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 16 Temmuz 2020, 17:00
Site: TekeliAjans.Net
URL: http://www.tekeliajans.net/haber_detay.asp?haberID=2713


Bozyazı ilçesinde, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem öğrencilerin eğitimlerine sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir şekilde devam edebilmeleri amacıyla Bozyazı öğretmen evinde güvenlik toplantısı yapıldı.
Bozyazı Öğretmenevi’nde Kaymakam Hayatı Taşdan’ın başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Güngör Ketboğa, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan Acı, belediye görevlileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Hayatı Taşdan ise eğitimin önemine vurgu yaparak, toplantıya katılan katılımcılarının istek ve önerilerinin ise kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

Taşdan, “Genel olarak ilçemizdeki eğitim öğretimde yaşanan sıkıntılar çözüme kavuşturulmuş durumda. Bundan sonra okullarımızdaki eğitimin kalitesini nasıl artırırız yönünde çalışmalar yapacağız.

Güvenlik birimlerinin okul çevresinde gerekli önlem ve tedbirleri aldığını, almaya devam edeceğini, okul yöneticilerinin ise güvenlik birimleri ile koordine içerisinde olmalarını isteyen Taşdan, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı her türlü kötülükten, beladan korumak için ne gerekiyorsa yapılacak. Kimse endişe etmesin.

Okul çevresinde ve servislerde her türlü önlem alınıyor. Ancak sadece güvenlik önlemleri yeterli olmayabilir. Bu nedenle herkese görev düşmektedir. Okul çevresindeki şüpheli şahısları, araçları ve uygunsuz mekanlar ile öğrenci servislerindeki olumsuzlukları çekinmeden mutlaka güvenlik güçlerine bildirin” diye konuştu.
Taşdan, milli ve manevi değerleri bilen dünya çapında insanlar yetiştirmek için öğretmenlere de çok büyük görevler düştüğünü, öğretmenlerin geçmişte olduğu gibi fedakarca bundan sonrada gayret göstereceklerine inandığını belirtti.

İlçe millieğitim müdürü Mustafa Sezgin, tüm okulların 2017-2018 ikinci dönem eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için devletin her türlü imkanının seferber edildiğini söyledi.

Jandarma bölük komutan vekili kidemli başçavuş Güngör Kentboğa afrin hareketi nedeniyle terör örgütünün canlı bomba (Suriyeli kişiler)olarak bilinen kişilerin  kalabalık ortamlarda patlatma yapacağına yönelik ihbarlar geldiğini söyleyerek vatandaşların daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kaymakam Taşdan programın sonunda toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

 

 

 

                      Şener PORTAKAL

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster