Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


ŞEHİT SEDAT YABALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU


Açıklama: Tekeli mahallesindeki program
Kategori: TEKELİ
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2021
Geçerli Tarih: 04 Temmuz 2022, 08:27
Site: TekeliAjans.Net Tekeli yöresinden NET haberler
URL: http://www.tekeliajans.net/haber_detay.asp?haberID=2967


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde Gara bölgesindeki operasyonu sırasında PKK tarafından şehit edilen polis memuru Sedat Yabalak, için Mersin’in Bozyazı ilçesinde mevlit programı düzenlendi.

Şehit polis memuru Sedat Yabalak’ın ailesi tarafından ilçeye bağlı Tekeli Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda düzenlenen mevlide, Kaymakam Muhsin Duran Kalkan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kadir Dölek, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Sökmen, AK Parti İlçe Başkanı Seçkin Taş, Tekeli Mahalle Muhtarı Süleyman Fidan, gaziler, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Mevlit öncesi konuşan Bozyazı Müftü Vekili Mehmet Fidan, vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrak ve toprağın kutsallığı, şehitlik mertebesinin önemi ile birlik ve beraberlik, kardeşlik duygularına vurgu yaptı.  Konuşmaların ardından, din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, mevlit ve dualarla şehit polis memuru Sedat Yabalak anıldı. Mevlit programından sonra düğün salonunun önünde kurulan çadırlarda şehit Sedat Yabalak hayratına vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Programda Kaymakam Muhsin Duran Kalkan, şehidin yakınlarıyla yakından ilgilenerek sohbet etti. Devlet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olacaklarını vurgulayan Kalkan, “Siz değerli şehit ailelerimiz, bizlere şehitlerimizin birer emanetisiniz. Biz her zaman sizlerin yanınızdayız. Şehitlerimizi asla unutmayacağız. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

HABERİMİZ OLURSA HABERİNİZ OLUR


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster