Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


SAKAL-I ŞERİF İZDİHAMI


Açıklama: Yüzyıllardır Karamanoğulları
Kategori: RAMAZAN ÖZEL
Eklenme Tarihi: 15 A?ustos 2012
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2022, 21:29
Site: TekeliAjans.Net Tekeli yöresinden NET haberler
URL: http://www.tekeliajans.net/haber_detay.asp?haberID=434


Yüzyıllardır Karamanoğulları eserlerinden olan Ermenek Ulu Camiinde muhafaza edilen ve Gülnar İlçe Müftülüğü tarafından getirilen Sakal-ı Şerif, 13 Ağustos Pazartesi günü akşama kadar Bardat Camiinde çevre köylerin, 14 Ağustos Salı günü ise Gülnar İlçesi merkez Ulu Camiinde halkın ziyaretine sunuldu.

İlçe Müftülğü tarafından getirilen ve özel dokuma beze sarılı olan cam şişe içindeki Sakalı Şerif tekbirlerle açıldı.

Öğleye kadar bayanlar, öğleden sonra erkekler tarafından yapılan Sakal-ı Şerif ziyareti, otobüslerle yakın köylerden ve ilçe merkezinden gelen çok sayıda cemaatin yoğun katılımı sebebiyle cami içinde ve dışında izdihama sebep oldu.

Çocuklarında heyecanla katıldığı ziyaret esnasında duygusal anlar yaşandı. Bazı vatandaşlarımızın gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü.

İlçe Müftüsü Zekeriya KOÇAK, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yılın en sıcak mevsiminde oruç tutup ramazan ayının sonuna yaklaşan Müslümanların Kadir Gecesine daha yoğun dini duygularla girmesine katkı sağlayacağı, Efendimiz (s.a.v)’e okunacak salat ve selamlara vesile olması, O’na olan sevgimizin ve hasretimizin bu ziyaretle daha da artacağı umuduyla bu Sakal-ı Şerif ziyaretini planladıklarını söyledi.

Esas olanın Hz. Peygamber (s.a.v)’in sakalına değil Kur’an’a ve O’nun sünnetine sarılmak olduğunu söyleyen İlçe Müftüsü KOÇAK, bu ziyaretin sadece dua ve salâvatlarımıza vesile olması gerektiğini, bunun dışında Sakal-ı Şerif ziyaretine başka anlam yüklemenin doğru olmadığını söyledi. Bu vesileyle “Sakal-ı Şerif'in ziyaretine gelen, programda hizmeti geçen herkese teşekkür ederim dedi

 VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ VAR

 İŞTE SAKALI ŞERİFİ KORUNAN CAMEKAN
 BAYANLARDA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
 
 
                                                ŞENER PORTAKAL

                                                  www.tekeliajans.net


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster